Brugge gezilecek yerleri ve brugge nasıl gidilir

Flamanca adıyla bruggedir. Fransız ismiyle bruges ve bir çok kişi brugge filmiyle tanır burayı. Brüksel ve belçikaya nazaran brugge bambaşka enterasan güzel bir şehirdir. Orta çağ'dan kalma arnavut kaldırımlı dar sokakları ve dev çanın asılı olduğu kulesi vardır. Sıcak kanlı dost canlısı insanları vardır.

Brugge gezilecek yerleri ve brugge nasıl gidilir

Brugge tatil otelleri içeresinde relais bourgondisch cruyce hotel ln brugge filminin seyredenler bilir bu otel filmin çekildiği hoteldir. Bu oteli unutmayın burada kalabilirsiniz. Otelin ön cephesi yarısı ahşap, vitraylı camları bulunur. 16 odasi ile gelen misafirlerini karşılamaktadır. Bu otelin yakınlarında maria van bourgondie fransız flaman mutfağını gelenlere sergiliyor.

Brugge tarihi yerleri arasında groeninge müzesi yer almaktadır. Jan van eyck en ünlü ressamların resimleri burada sergilenmektedir. 1929 ve 1930 yıllarından kalma 18 yüzyılda başlanmıştır.

Diğer bir gezilecek yeri ise belfry kulesi şehrin hazinesinin saklandığı kuledir. 47 tane çanın periyodik muziği sizlere güzel şölen verir. Çan meydana 85 metre yükselikte bulunan bir kuledir.

Brugge yemekleri neler diye soranlara en çok balık tercih edilir. Balık pazarları bu hususta gelişmiştir. Fileto şeklinde hazırlanmış balıklar bulunur.

Brugge alışveriş oldukça halk tarafından önemlidir. Halı dokumacılığı oldukça popülerdir. İnce dokunmuş halılar alıp duvarınıza tablo yapabilirsiniz. Brugge sanatsal ve kültürel değelerine önem vermekte ve bunu halıya yansıtmaktadır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik