Saç boyasının zararları ve saç boyasının yan etkileri

Kimyasal saç boyalarının zararları aslında saymakla bitmez. Saçlarına yanlış sürülen boyalar saçlarınıza dökülme ve beyazlama gibi sorunlar üretmektedir. Bu yüzden termal kaplıca otelleri sitesi olarak bizde saç boyasının zararları nelerdir.Ge

Saç boyasının zararları ve saç boyasının yan etkileri

Saç boyası ve yıpranma sorunları

Kalıcı uygulanan saç boyalarının yıpratması uzun süre saçlarınızdan çıkmaz. Saçların uzadığında saç rengide farklı tonlarda yapılır. Kimyasal saç boyalarının saça zarar vermesi neredeyse % 100 diyebiliriz. İçeresinde sülfür oksidasyon olduğundan saçlarınıza yapışır.

Geçici veya saçlarda az kalıcı saç boyası yıpranması ancak 30 yıkama saçlardan tam çıkmayabilir. Bu saç boyaları diğer kalıcı boyalara nazaran saçlarınıza daha az zarar verir. Ne olursa olsun saç rengini değiştiren pigmentler bulunmaktadır.

Saç boyasının saç dökmesi nedenleri

Saç boyasından kaynaklanan sorunların başında saç dökülmesi gelir. Saç tellerinizi sertleşmesine neden olur. Saç boyası kullanımını azaltmanıza sizin ilerdeki durumlarda saç dökülmesine nedeninide azaltmış olursunuz.

Saç sağlığı nasıl ölçülür

Saçlarınızdan 3 veya 5 tel toplayın. Su dolu leğenin içeresine saç tellerinizi bırakınız. Saç telleriniz suyu batıyorsa saç sağlığınız bozuktur. Yalnız saç telli batmıyorsa su yüzeyinde duruyorsa saçlarınızda sağlıklı ve kuvvetlidir.

Saç boyasının saça zararını nasıl aza indirebiliriz

  • Saç boyası alırken dikkat edilmesi gereken 20 yıkama sonrası akan saç boyalarını tercih ediniz. 
  • 6 ayda bir defa saçlarınızı boyama işlemi yapınız.
  • 15 günde 2 defa doğal saç bakım maskeleri evde uygulayınız.
  • Saçlarınızı boyama işleminden sonra saç şekillendiricileri 21 gün sonra kullanmaya başlayınız. Kozmetik ürünleri satan yerlerden ısıya karşı koruyuculardan temin edebilirsiniz.
  • Uzman doktordan saça iyi gelen vitaminler temin ediniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik