Dublin gezilecek yerleri ve dubline uçak bileti fiyatları

Dubline gezmeye gideceklere biraz dublin hakkında bilgi verelim. Dublinnin gezilecek yerleri nereler ne yenir, ne içilir sanatsal ve kültürel değerleri nelerdir sizlere biraz bahsedelim. Bu bilgiler çok işinize yarayacaktır.

Dublin gezilecek yerleri ve dubline uçak bileti fiyatları

Dublin kafeleri, müzeleri, kremalı muazzam kahveleri, iç ve dış mimarisi ile görenleri kendine büyülecektir. 

Chapter one

2007 yılında michelin yıldızı chapter one parnell meydanında dublin yazarlar müzesinin bodrum altında hizmet vermektedir. Orada ross lewis yemekleri yiyenlerin damağında gitmektedir. 

Palace bar

Dublin yıllanmış şarabı burdadır desek yeridir. Dublin'de en eski barlardan birisidir. Bir zamanlar james joyce, flaan o brien ile irish times rm smyllie yazarlar topluluğu burada toplanmıştır.

Phoenix park

Bu park alanı 590 hektarlık alana sahip temiz hava isteyenlerin en uğrak merkezidir. Şehir merkezine 5 kilometre kadardır. 15 yüzyıldan kalma ashtown castle şatosu bulunmaktadır. Viktorya döneminden kalma çay içme alanları ve irlanda cumhurbaşkanı konutuda burada yer almaktadır.

Trinity college the long room

Dublin merkezinde huzur arayanların uğrak yerlerinden birisidir. 16 yüzyıldan kalma binası ile trinity college yemyeşil kampüs alanı bulunmaktadır. Jonathan swift, oscar wilde, samuel beckett lise yıllarında bu çimenlerde yürümüştür. Okulun içindeki the long room kitap severlerin yeridir. Orta çağdan kalan eserler mevcuttur.

Dublin festivalleri nasıl olur

Bahar aylarında canlı olan dublin burada baharın gelişi nedeni ile festivaller düzenlerler. 20 ile 31 mayıs tarihlerinde dance festival ise 17 25 mayıs tarihlerinde olur. 24 ile 25 mayısta müzik festivalleri vardır.

Sizlere dublin gezilecek yerleri eğlence mekanları gece kulüplerinden bahsettik. Sizde gittiyseniz eklemek istediklerinizi konu altına yorum olarak gönderebilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik