Yüzü parlak yapan maskeler bezelye maskesinin yapımı tarifi faydaları

Yüzünüzü parlak yapmak artık kolay ve zararsız. Cildinize hiç bir zarar vermeden anında yüzünüzü canlı ve parlak gösterebilirsiniz. Bayanların özellikle bu konu üzerine çok araştırmalar yapıyorlar ama bu yazıyı okuduktan sonra tereddüt etmeden maskeleri deneyip sonuçlarını konu altına yazabilirsiniz.

Yüzü parlak yapan maskeler bezelye maskesinin yapımı tarifi faydaları

Bayanlar yüzünüzü parlatmak ve canlı göstermek bunun yanı sıra lekeleri ve izleri kayıp etmek istiyorsanız size bezelye yüz maskesini tarif edeceğiz. Bezelye maskesini uyguladıktan sonra düzenli şekilde anında sonuçlarını göreceksiniz. Artık kimyasal yüz parlatıcılarından bıktıysanız veya korkuyorsanız kullanmaya yada kullanıp etki alamadıysanız üstüne üstelik zarar gördüyseniz yüz maske çeşitleri deneyebilirsiniz.

Yüzü parlak yapan maske tarifi

Malzemeleri

  • 3 su bardağı bezelye
  • Üzüm pekmezi
  • 1 tane yumurta akı
  • 1 fincan ayçiçek yağı
  • Biraz un

Yapılışı uygulanışı bezelyeleri eziniz ve üzüm pekmezi ile karın. Sonra bir fincan ayçiçek yağı ile beraber yumurta akınıda ilave edin karıştırın. Maske kıvamına gelincede un katın ve yüzünüze sürünüz. 1 saat yakın bekledikten sonra fazla olanları ve o şekilde yatın sabah uyunınca ılık su ile yüzünüzü yıkayınız.

Bezelyenin cilde yüze etkileri

Bezelye yemeklerde olduğu gibi bezelye maske çeşitleri cildimize oldukça etkilidir. Cildin canlı, parlak ve kokusuz olması için bezelye maskelerini deneyebilirsiniz.

Bal maskesi tarifi

- 5 yemek kaşığı portakal suyu evde sıkılmış olması lazım

- 3 yemek kaşığı bal

Yapılışı iki malzemeyi temin ettikten sonra birbirine karıştırınız. Yarım saat sonra cildinizde beklettikten sonra ılık su ile yıkayınız.

Yumurta maskesi tarifi

- 1 tane yumurta sarısı

- 1 yemek kaşığı bal

- 1 yemek kaşığı zeytinyağı

Yapılışı malzemeleri karıştırınız ve pişmemiş yulafı ilave ediniz. Karışımı yüzünüze sürün 30 dakika bekletin sonra ılık su ile temizleyin ve kurulayın.

Papatya maskesi tarifi

- 1 çorba kaşığı bal

- Papatya

Yapılışı papatyaları kaşıkla eziniz sonra bal karıştırın ve papatya maskesini yüze veya cildinize sürün 30 dakika sonra temizleyiniz. Kuru cilde sahip olan bayanlar limon suyu ilave ediniz.

Salatalık maskesi tarifi

- 1 tane taze salatalık

- 1 su bardağı doğal yoğurt

Yapılışı malzemeleri ayarladıktan sonra hepsini blender geçiriniz ve sonra cildinize yüzünüze eşit miktarda sürünüz. Yarım saat sonra ılık su ile temizleyiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik