Amsterdam gezilecek yerler ve amsterdam gece hayatı

Amsterdam Hollan'da bir kent bir eser desek yeridir. Renkli, hareketli, cıvılcıvıl bir hayatı olan kalabalık bir şehir. Belki de gidip gördüğünüzde amsterdam ne kadar dost canlısı olduğunu göreceksiniz.

Amsterdam gezilecek yerler ve amsterdam gece hayatı

Sizlere amsterdam gezilecek yerleri hakkında şöyle bir bilgi vermek istersek. Şehrin içinde imparator, centilmen, prenses isminde 3 kanal vardır. Şehirde özellikle turistler bu kanallar hem fotoğraf çekip hemde gezinti yapıyorlar tekneler ile.

İstanbul'da nasıl adalarda bisikletle geziyorsanız. Aşık çiftler burada balayına giderseniz aynı şekilde bisiklet turlarına katılabilirsiniz. Şehrin düz bir alanda kurulmasından dolayı bisiklet kullanılmaktadır. 

Amsterdam gece hayatı hiç bitmiyor sabaha kadar uyku yok. Dım tıs dım tıs herkes bir alem :) amerikalı, avustralyalı, asyalı buraya çoşmaya eğlenmeye geliyor. Turistlerin en çok akın ettiği yani amsterdam popüler barlar eğlence mekanları neresi diye baktığınızda red light disrict size öneririz.

Amsterdam meşhur yemekleri espace venue ile paradiso yiyebilirsiniz. Sevgililer ve balayına gidenler çiçek pazarında binlerce mutlu renk sizi bekliyor. Amsterdam çiçek pazarı kaç yılında kuruldu diye soracak olursanız 1860 yılından bu yazan hizmet vermektedir.

Amsterdam tarihi yerleri müzeleri büyük ilgi görmektedir. Şehir meydanında van gogh müzesi ve rijksmuseum müzeleri yer almaktadır. Madame tussauds müzeside eğlenceli vakit geçirebilirsiniz. Amsterdam ucuz uçak bileti fiyatları ortalama 160 TL gibi bir şey yai 70 € dur.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik