Hamilelikte kalp ağrısı neden olur ve gebelikte kalp ağrısı

Bayanların en çok korktuğu konulardan birisi hamilelikte kalp ağrısı veya gebelikte kalp çarpıntısı bu durum hamilelik boyunca bir neden oluşan hisselerdir. Hamileliğin verdiği etkilerden dolayı bir çok rahatsızlık olur.

Hamilelikte kalp ağrısı neden olur ve gebelikte kalp ağrısı

Kalp ağrısı demek vücutta bazen bazı dengelerin doğru gitmediğini ve bununla beraber genellikle bayanlarda hamile olduğu dönemlerde hemen doktora başvurun ihmal etmeyin tabiki.

Hamilelikte gebelikte kalp ağrısı neden olur

Koroner kalp hastalığı kalp damarlarındaki plak birikmesi ile kan akışı yetersiz kalacaktır. Bu durum gebelik dışı durumlarda bayanlarda görülmektedir. Bu durum kalp krizi yaşamınıza neden olmaktadır. Acil olarak kalp damar cerrahlarına başvurunuz.

Kalp krizi bu rahatsızlık en çok göğüs kısmında tam orta bölgesinde çok şiddetli bir ağrısı olmasından dolayı kaynaklıkdır. Nefes almada zorluk, sersemlik, bacaklarda uyuşma, soğuk şekilde terleme, vücudun kendini hissetmemeside yer alır. 

Konjenital kalp hastalığı kardiyak ve kalp hırıltısı hamile bayanlarda diğer hamile olmayan bayanlara göre daha sıklıkla görülmektedir. 30 ile 40 yaşları arasında hamile olan bayanlarda görülmektedir. Kalp hastalığı ailenizde varsa şayet uzman bir doktora erken görünmenizi tavsiye ederim.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik