Eskişehir kaplıca otelleri

Eskişehir kaplıca otelleri bu sene baya bir sağlık turizmine önem verdi ve yurt içi ve yurt dışında tatilcilerin gözde mekanı olmaya devam ediyor.

Eskişehir kaplıca otelleri

Eskişehir son dönemlerde kaplıca otelciğine sağlık turizm alanında baya bir gelişmeler yaptı bizde istedik ki eskişehir kaplıcalarının hangi hastalıklara iyi geldiği ve kaplıca otelleri nelerdir diye bilgi verelim.

Eskişehirin merkezindeki hamamlar posruk nehrinin güney bölgesinde bulunuyor sağlık amaçlı bir çok kişi buraya akın ediyor 47 derece su sıcaklığı mevcuttur safra kesesi böbrek taşları cilt ve gut hastalıklarına iyi geliyor erkek ve bayanların bölümü ayrı ayrı yeten bahçe hamamıda bulunmaktadır.

Sakarılıca kaplıcası merkeze 33 kilometredir 20 ile 57 derece su sıcaklığı bulunuyor hangi hastalıklara iyi gelir diye merak ediyorsanız özellikle kırık ile çıkık tedavisinde etkili sindirim ile beslenme mide romatizma hastalıklarına iyi gelir senede 2 sefer gitmenizi tavsiye ederiz.

Hamamkarahisar çardak kaplıcaları böbrek idrar yolları romatizmal sinidirm sistemi metabolizma bozuklukları gibi hastalıklara il özel idaresine ait bir termaldir.

Kızıl inler ile yarıkçı kaplıcaları bağırsak mide böbrek cilt hastalıkları ortalam iki kaplıcanın su sıcaklığı 40 derecedir giderken doktor tavsiyesi ile gidiniz kalp hastalıkları filan olanlar yarıkçı hamamı felç geçiren hastalıklara iyi gelmektedir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik