Antakyanın gezilecek yerleri ve antakyanın meşhur yemekleri

Güzel türkiyemin en guzide illerinden birisi olan antakya'dan bahsedeceğiz. Yöresel tatlar kebap ve fıstıklık künefeler gaziantep daha geniş bir mutfağa sahiptir.

Antakyanın gezilecek yerleri ve antakyanın meşhur yemekleri

Antakyanın meşhur yemekleri nelerdir diye bakarsak kebaplar ilk akla gelen lüks mekanlarda yediğiniz kebaplardan daha lezzetli ve ucuz fiyata yiyebilirsiniz. Lokum gibi löp etler sizi bekliyor. :)

Kağıt kebabı meşhurdur antakyaya gittiğinizde kesin yemeniz gerekir. Kebabı yedikten sonra künefe köprübaşında çevirmelisiniz. Antakya'nın özel peyniri ve sıcak eriyen peynir künefeye ait bir tad vermektedir.

Antakyanın gezilecek yerleri arasında vakıflı köyünü diyebiliriz. Burada sabun ve ev reçeli yapan kadınlardan yol üzerinde nar ekşisi ve salça satan yaşlı emekli amcalarıda görebilirsiniz.

Yeşil doğal ve manzara istiyorsanız, harbiye şık resturantlar da piknik tadında etinizi ve künefinizi tüketmenizi öneririm. Acısı bol mezeler ve piliç çevirmeler de vardır.

Çeşidi bol olan istanbul simit, izmir'de boyoz neyse antakya'da küncülü kahke o şekildedir. Antakya gezmeye giden varsa konu altına yorumlarınızı bekliyoruz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik