Doğal ayak mantarı bakımı tedavisi nasıl yapılır

Ayaklarımız bizim için önemlidir bu yüzden kimyasal tedaviler belki ayaklarımıza ve bünyemize zarar verebilir doğal ayak bakım tedavisi nasıl uygulanır bu makalemizde sizlere sunuyoruz.

Doğal ayak mantarı bakımı tedavisi nasıl yapılır

Evet yazımızın başlığında da belirttik ayaklarımız bizim için önemlidir ayakların fazla nemli kalması ortak giyilen çoraplar terlik ayakkabı gibi genel ihtiyaç ürünlerinin kullanılması ayak mantarıda bu durumda kaçınılmaz oluyor.

Ayak mantarına doğal bakım nasıl yapılır işte aşağıda maddeler halinde belirledik.

  • Ilık su ve karbonat 3 litre ılık suyunce 2 yemek kaşığı karbonat karbonat ekleyin ve karıştırın karbonatlı solüsyonun içeresinde ayaklarınızı 30 dakika kadar bekletin ayaklarınızı sakına durulamadan iyice kurulayın dikkat etmeniz gereken önemli bir yer parmak aralarına dikkat ediniz. Bu işlemi her gün yapın.
  • Su ile karbonat  3 yemek kaşığı karbonat kıvama getirin suyuda ekleyin macun kıvamına geldiğinde mantarlı kısımlara hafifce sürün kuruduktan sonra ılık su ile ve sabunla durulayın güzelce kurulayın ıslak yerler ayaklarınızda kalmasın bunu mantar gidene kadar hemen hemen her gün uygulayın.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik