Gaziantep gezilecek yerleri ve gaziantep meşhur yemekleri

Gaziantep doğunun parisi olarak bilinmektedir. Yurt içi ve yurt dışında özellikle çok turist almaktadır. Doğunun en gelişmiş illerinden birisidir. Muhakka gezilmesi ve görülmesi gereken bir yerdir.

Gaziantep gezilecek yerleri ve gaziantep meşhur yemekleri

Gaziantep gezilecek yerlerinden önce gaziantep mutfağı ilk sırada yer almaktadır. Burada gezme yerine yeme ve içme turları yapabilirsiniz. İlk çnce güne sağlam ve kaliteli bol bir kahvaltı ile başlıyabilirsiniz.

Şehirde gezerken et çeşitlerini ve yanındaki mezeler ile tüketebilirsiniz. Kebapçılar özellikle öğleden sonra ziyaret edebilirsiniz. Gaziantepin neyi meşhur diye baktığımızda baklavası antep fıstıklı baklavası avrupa ülkelerine bile satılmaktadır. İmam çağdaş fıstığı ile yapılmaktadır.

Gaziantep müzeleri arasında zeugma mozaik müzesini yemek keyfinden sonra fotoğraf çekilmeye gidebilirsiniz. Çingene kızı mozaiği bir salonda özel korumalar ile görebilirsiniz.

Gaziantep tarihi çarşısı zincirli bedesten ve renk çümbüşü sunmaktadır. Baharatlar renk renk karşımıza çıkmaktadır. Bakırlar, antikalar ve daha fazlası gaziantep tarihi yerleri bulabilirsiniz.

Gaziantep eğlence mekanları yerine bir hakiki türk kahvesi içmeye ne derseniz. Sonuçta o kadar gezdik yorulduk çektiğimiz resimlere bakarken kahvemizi ve hoş sohbetimizi etmeye hazırız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik