Lizbon gezilecek yerleri eğlence mekanları

Lizbon portekizin başkenti olarak bilinmektedir. Müzikseverlerin ve tasarıma merak olan kişilerin uğraması gereken yerlerden birisidir. Lizbon tramvayı aynı istanbul taksimdeki tramvay gibidir.

Lizbon gezilecek yerleri eğlence mekanları

Sizlere bu yazımızda yurt dışı turlarına merak olan ve sanatkar ışığın adresi lizbon gezilecek yerleri ve eğlence mekanları bahsedeceğiz. Müzik 1830 yıllarında sonra ortaya çıkmıştır. Aşk müzikleri, özlem, ayrılık şarkıları ile klasik gitar ve 12 telli portekiz gitarı eşlinde çalınır ve söylenir.

Lizbon tarihi yerleri arasında ispanyol usta santiago calatrava tasarımını yaptığı 1998 yılında tamamlanan gare ortiente cam ve çelikten büyüleyen 75 milyon yolcunun geçiş yaptığı istasyondur. Ağaçı andıran bir görüntüsü vardır.

Lizbon meşhur yemekleri ve lizbon restorantları bica sapato limon bölgesinde bulunmaktadır. Ünlü aktörlerden john malkovich portekiz yemeklerini sevdiği için klasik müzikle bu tadın farkına varır.

Lizbon müzeleri mude belem kültür merkezinde baixa mahallesinde bulunmaktadır. Philippe strack, charles eames ile arne jacobsen isimleri tarafından yapılmış 1000 aşkın tasarım vardır.

Tarih kokusunu yitirmemiş en eski gösterişli tarihi evler halen yapısını korumaktadır. Kent sakinleri bu durum ile birbirlerine dostluklarını daha iyi göstermektedir. Manuelin sitilinde yapılmış kiliseler ve manastırlar bulunmaktadır. Lizbon uçak bileti fiyatı 150 € yolculuk edebilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik