Belgrad gezilecek yerleri eğlence mekanları

Yugoslav iç savaşının ve nato bombardırmanın izlerini taşıyan, sırbistan başkenti, habsburg imparatorluğu mirasını parlatıp avrupa sahesinde yerini almaktadır.

Belgrad gezilecek yerleri eğlence mekanları

Belgrad eğlence mekanları bir zamanların bohem semti skadarlija belgrad montmartre isminde bilinin 1900 yılların başlarında ressam ve yazarların mesken tuttuğu arnavut kaldırımlı skadarlija sokağı günümüzde balkan müziği çalmaktadır.

Belgrad festivalları eylül aylarında 15 gün 2 hafta kadar şehirde sahne almaktadır. Ekim aylarında ise belgrad caz festivalleri bunun yanı sıra şubat ile mart aylarında ise belgrad uluslararası film festivalleri yapılmaktadır. Temmuz ayında exit festival gerçekleştirilmektedir.

Belgrad yemekleri canlı müzik eşliğinde yiyebilirsiniz. Masanıza servisi çağırmak için püskülü kordonu çekmeniz yeterli olacaktır.

Belgrad aktivite sava nehrinde kente yaklaşık 3 kilometre kadar yapay ada park bulunmaktadır. Ada ciganlija belgradlıların yaz aylarında kaçamak yaptığı bir cennet diyebiliriz. 53 yada 56 numaralı otobüslerde zeleni venac ulaşmanız yeterli olacaktır.

Belgrad tarihi yerleri arasında kalemegdan koruyucu surları bulunmaktadır. Roma imparatorluğundan kalan tarihi surlarda onarılmıştır. Belgrad uçak bileti fiyatları 110 € satılmaktadır. Belgrad nerenin başkenti diye merak edenlere sırbistanın başkentidir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik