Muğla fethiye gezilecek yerler ve fethiye tatil otelleri eğlence mekanları

Doğa manzarası görmek isteyenler ve adrenalin yaşamak isteyenlerin uğrak mekanları muğla fethiyedir. Ölüdenizin saf berrak sularını ve göğün masvi etkisini siz hissedeceksiniz.

Muğla fethiye gezilecek yerler ve fethiye tatil otelleri eğlence mekanları

Fethiye Muğla'nın en güzel guzide ilçelerindendir. Antik kent manzaralı eşsiz mavilerin yanında uzanan kumsal ve tertemiz ferah orman havası ile lezzetli bir tatil geçireceksiniz. 

Türkiye de yamaç paraşütü nerede yapılır diye soracak olanlara fethiye ile masmavi deniz ayaklarınızın altında. Yamaç paraşütü uzmanları beraber bu heycan mahrum kalmamınızı öneririm. Likya kral mezaları fethiyenin tarihi yerleri arasında yer alır. 100 merdiven basamağı çıktıktan sonra ulaşacaksınız.

Fethiyenin eğlence mekanları arasında jeep safari size öneririz. Tlos antik kenti, saklıkent, yakapark gibi yollardan patara plajına ulaşacaksınız. Saklıkent çamur banyosu isterseniz yapabilirsiniz. Ölüdeniz yakınındaki yıldızlara dokunmak içten bile değil. Gece kanosu sizi alıp başka diyarlara götürecek. Akşam olunca denize açılın ve suyun sessizliğini sevgilinizle konuşup bozabilirsiniz.

Fethiyenin tarihi yerleri arasında bomboş olan taş evler ile eskiye gideceksiniz. Kayaköy 1957 depreminde çok hasar gören rum köyü 1923 yılında Türkiye Yunanistan nüfus tespiti zamanında farklılık olan yerleri arasındadır. Burada bol bol selfie yapabilirsiniz. 

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik