Cote dazur turu ve gezilecek yerleri

Deniz kenarı olarak ilk bakışta muğla fetihye ölü denize benzetebilirsiniz. Bende öyle sandım ilk bakışta. Romantikler tatil için gidebilecekleri en güzel yerlerden bir mekandır.

Cote dazur turu ve gezilecek yerleri

Cote dazur gezilecek yerleri eğlence mekanları meşhur yemekleri nelerdir

St topez 

Sessiz ve sakin olan balıkçı kasabası brigitte bardot rol aldığı tanrı kadını yarattı filminin çekildiği mekanlardan birisidir. 1950 yılından beri avrupa jet sosyeteleri buraya tatile gelmektedir. Sokak kafelerinin sıralandığı yerlerden birisidir.

Cafe de turin nice

Meşhur yemekleri arasında istiridye ve deniz mahsulleri bulunur. Cafe de turin 1908 yılından günümüze kadar hizmet vermektedir. Yengeç, karidesten, midyeden, havyara, denizden ne çıksa yerim hesabı güzel yemekleri bulunmaktadır.

Musee matisse nice

Tarihi yerleri arasında matisse müzesi pace massena 22 nolu otobüsle gidebilirsiniz. Ressamın 1918 ile 1954 yılları arasında sergilediği müzedir. Diğer bir yandan cimiez manastarı bulunmaktadır. 

Eze

Akdeniz kasabası eze gezilecek yerler arasında bulunur. Orta çağ'dan bu yana adete dokunulmamış gibi kalan kasabadır. Taş evleri ve daracık şah eser sokakları ile hiç gelmek istemiyeceksiniz. Eze'de eski kilise kantılarını ve güzel kokulu parfümleride bulunur.

Forville pazar cannes 

Rue meynadiers place du marche forville burada renkli turist pazarı bulunur. Kesin gezmeniz ve alışveriş yapmanızı öneririm. Pazar ile pazartesi 07:00 ile 13:00 arasında açıktır.

Cote dazur uçak bileti fiyatları 35 € satın alabilirsiniz. Hayırlı yolculuklar.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik