Safra kesesi kanseri belirtileri ve safra kesesi kanseri tedavisi

Safra kesesi kanserinin tehşisi erken dönemlerde kronik safra kesesi iltihabının oluşmasından dolayı vücut şikayetler oluşur.

Safra kesesi kanseri belirtileri ve safra kesesi kanseri tedavisi

Bazı durumlarda lokal ağrı, hassasiyet, ateş, ile seyreden akut safra kesesi iltihabı görülür. Yapılan tetkiler sonucu alkali fosfataz ve billirubin seviyelerde yükselme görülmektedir. 

Anjioğrafi erken dönemde fazla bilgi vermezken ileri zamanlarda rahatsızlıklarda tam bir bilgiye sahip olabilirsiniz. Bununla beraber ultrasonografide tanı için önemli bir durumdur: Bunun amacı safra kesesinde kalınlaşma, tümör, taş gibi oluşumların olup olmadığını tespit edebilirsiniz. Yapılan işlemlerin genelde teşhis konulmaktadır.

Safra kesesi kanseri tedavisi nasıl yapılır

Ameliyat ile patolojik inceleme yapılan hastalar için tedavi aşaması daha kolay olmaktadır. Vakaların çok azında tümörler kese içeresinde kalmaktadır. Lenf nodüllerinin ve kese yatağının çıkarılması gerekmektedir. Işın veya ilaçla tedavi edilir hastalık aza indirilir.

Safra kesesi kanserine taşına bitkisel tedavi

Tarçın içeresinde bulunan eugenol safra kesesinde bulunan taşların kırılarak küçültülür. Antibiyotik görevide yapmaktadır. 

Karahindiba obezite, soğuk alğınlığı, ülser gibi sorunların kişilerde boy gösterdiği durumlarda kullanılır. Safra kesesi taşının atılmasını sağlar. Yan etkisi mide bulantısı ile ishaldir.

Maydanoz idrar sökütücü özelliği sayesinde vücudu temizler. Safra kesesi taşları ile tek başına mücadele edecektir. 

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik