Masala çayı yapılışı ve masala çayının faydaları

Masala çayı ilk kez belkide burada duydunuz. Çok uzun seneler önce asya ülkelerinde hindistan'da kullanılan bir çaydır. BU çayın farklı olması içeresinde bir çok baharatın bulunmasından dolayıdır.

Masala çayı yapılışı ve masala çayının faydaları

Masala çayı yapılışı

Masala çayının ana maddesi süt, siyah çay, karanfil, kakule gibi baharatlardan oluşmaktadır. Bu çay sayesinde zihniniz canlanır ve sakinleşir. Stresi azaltır. 

Masala çayı 2 tane kabuk tarçın kakulenin kabuğu ve 5 tane karanfil havanda iyice bir dövün. Tencerenin içeresine 3 bardak su koyun ve kaynayana kadar ocakta ısıtın. Toz haline getiridğiniz baharatları karabiber tanesi, anason, zencefil, rezene, siyah çay eklenir. 7 dakika kaynadıktan sonra 1 su bardapına süt ve bal katın bunun amacı çayı tatlandırmak içindir. Sonra içiniz. 

Masala çayı faydaları ve hangi hastalıklara iyi gelir

Soğuk algınlığı ve grip gibi hastalıklara iyi gelir. Sindirim sistemini hızlı çalıştırır. Sinirleri sakinleiştirir. Şeker ve diyabet hastalığına iyi gelir. Zeka gelişimini hızlandırır. Vücudu sakinleştirir. Cildinizin ve saç derinizin kan dolaşımını hızlandırır. Cildin nemlenmesini sağlar.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik