Saç güçlendiren maskeler ve zayıf saçları güçlendirmek için ne yapılmalı

Saç güçlendirici maskeler yıpranmış dağınık kendinden geçmiş saçlar için saçları güçlendirici saç bakım maskeler uygulayabilirsiniz.

Saç güçlendiren maskeler ve zayıf saçları güçlendirmek için ne yapılmalı

Güçlü ve daha sağlıklı saçlar için size önereceğimiz bir kaç bitkisel saç güçlendirici maskeyi dinlediniz mi saçlarınız anında etkisini gösterecektir. Yıpranan saçları besleyerek güçlendiren maskeler evde basit bir şekilde çok zaman kayıp etmeden hazırlayabilirsiniz.

Zayıf kırılan saçlar için zeytinyağı maskesi tarifi

Malzemeleri

  • 3 yemek kaşığı bal
  • 5 çorba kaşığı zeytinyağı

Yapılışı bal cam kase içinde tahta kaşıkla zeytinyağını balın içeresine iyice yedirin. Ardından benmari usulü bu karışımı ılık hale getirip saç diplerine ve saç uçlarına yediriniz. Saçlarınızın durumuna göre maskede kullanılan malzemelerin oranlarını isterseniz artırabilirsiniz. Maskeyi hazırladıktan sonra saçlarınızı ilk önce yıkayın ve sonra sürün 20 dakika bekledikten sonra yıkayınız. 15 günde 1 defa kullanmanız kafi olacaktır.

Saçları güçlendirici canlandırıcı mayonez maskesi

  • 1 tane muz
  • 3 çorba kaşığı mayonez

Yapılışı muzu çatalla iyice ezin ve sonra 3 çorba kaşığı mayonez ilave edin ve tahta kaşık ile karıştırın. Sonra saçlarınızı suyla hafifce nemlendirin ve karışımı saç diplerine başlayıp masaj yapar gibi sürün. 1 saate yakın bekledikten sonra şampuan yardımı ile saçlarınızı ılık su ile yıkayınız. 7 günde 1 defa uygulayınız.

Saç uçlarını güçlendirici tarçın maskesi

  • 2 tatlı kaşığı hindistan cevizi yağı
  • 2 tatlı kaşığı tarçın
  • 2 tatlı kaşığı bal

Hazırlanışı malzemeleri karıştırın ve son saç uçlarına ve köklerine friksiyon haline masaj yapınız. 20 dakika sonra maskeyi ılık su ile yıkayınız. 3 günde 1 defa uygulamanız saç uçlarını güçlendirecektir.

Saç güçlendirici biberiye saç bakım maskesi

Malzemeleri

  • 1 çay bardağı biberiye yağı
  • 1/5 çay bardağı zeytinyağı

Yapılışı malzemeleri birbirine karıştırınız ve sonra bemari usulü ılık hale getirin ve karışımı saç köklerine sürün 15 dakika kadar masaj yapınız sonra streç veya saç bonesi ile saçlarınızı kapatın 30 dakika bekleyin. Daha sonra da ılık su ve bitkisel saç şampuanı ile yıkayınız. 7 günde 1 kere saçlarınıza uygulamanız kafi olacaktır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik