Menenjit aşısı fiyatı ve menenjit aşısı ücretini sigorta karşılar mı

Menenjit aşısı fiyatı 2015 ile 2016 yılları arasında kaç para ve menenjit aşısı hakkında bilgi verelim size yoğun bir şekilde mesaj geldi. Bizde termal kaplıca otelleri sitesi olarak bilgi verelim istedik.

Menenjit aşısı fiyatı ve menenjit aşısı ücretini sigorta karşılar mı

Menenjit aşısı 0,5 ml menectra meningokok fiyatı diğer adı ile menenjit aşısı fiyatı ne kadar ve menenjit aşısı kaç para gibi merak edenlere bilgi vereceğiz. 

Yurtdışından ithal olarak Türkiye'ye gelen meningokok aşısı normal reçete ile satılmaktadır. Menenjit hastalığının etkeni olan bakteriler mücadele edilmesi için üretilmiş 2015 yılında 155 TL satılmaktadır. Menectra meningokok ile aynı değerde olan satılan farklı bir menenjit aşısı bulunur. Nimenrix meningokok fiyatı 151 TL olarak eczanelerden temin edebilirsiniz. Bu iki ilacın arasında fark bulunmamaktadır. Bu iki menenjit aşısı fiyatı birbirine yakındır. Eczanelerde birisi olmadığından diğeri satın alabilirsiniz.

Menenjit aşısı ücretini sigorta karşılar mı

Türkiye'de doktor tavsiyesi üzerine sıklıkla yapılmaktadır fakat zorunlu olarak aşılar kapsamına girmiyor. Menenjit aşısını sigorta karşılamaz cebinizden özel ilaç parası gibiymiş ödeyip almak zorundasınız. 

Menenjit aşısını bağkur karşılar mı malesef bağkur karşılamamaktadır. 155 TL ödeyip satın alacaksınız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik