Kirpik perması nasıl yapılır ve kirpik perması fiyatları

Kirpiklerin daha kalın ve uzun görünmesi isteyen bayanların rimel kullanarak kirpiklerini daha gür gözükmesini sağlar. Rimel kalıcı değildir.

Kirpik perması nasıl yapılır ve kirpik perması fiyatları

Kirpik perması yapılacak olan güzellik merkezlerinde yaptırmalıdırlar. Evde yapacak bayanların çok dikkatli olması lazım. Kirpik permasında özel bigudiler kullanılmaktadır. Saç permasının aynısını saçlara uygulayabiliyorsunuz.

Kirpik perması yapımı

  • Bigudiler ile kirpikler sarılmaktadır.
  • Bunun sonucunda kirpiklerin sabit kalması sağlayan maddeler kullanılır ve bu maddeler kirpiklere sürüldükten sonra sarma işlemine geçilmektedir.
  • Kirpik perması işlemi 30 dakika kadar sürülmektedir. Kirpikler özenli bir şekilde sarıldıktan sonra ısı veriniz. Asıl amaç kirpiklerin düzenli olmasıdır.
  • Bu şekilde kirpiklerde bekletiniz.
  • Gözlere madde kaçırmamaya dikkat ediniz.
  • Kirpiklerin dökülmemesi için yapacağınız makyaj hassas olmalıdır.

Kirpik perması ne kadar kalıcıdır

Kirpik permasının etkisi yaklaşık 60 gün kadar sürmektedir. 60 günün sonunda kirpiklerin yapısı bozulmaya başlar. Bu yüzden tekrar perma işlemi yapılır. Bu yöntemle diledğiniz kadar perma yöntemi deneyebilirsiniz. Kıvrık ve uzun kirpiklere sahip olmak için kirpik perması yaptırabilirsiniz.

Kirpik permasının bakımı nasıl yapılır

Biraz rimel sürmeniz yeterli olacaktır. Kirpiklerinizi kat kat rimelle boğarsanız, kirpikleriniz dökülmeye başlamaktadır. Bundan dolayı rimel tek kat olarak sürülmeli kirpik permasının etkileri tam olarak alınmalıdır. Kirpik perması kendi kirpiklerinizde anında dökülme yapar. Dikkatli olmanız gerekir. Bunu bilen bayanlar yaptırmak istemez lakin 2 ay gibi bir süre güzel kirpiklere sahip olursunuz. 

Kirpik permasının zararları yan etkileri içeresinde kimyasal olduğundan gözlerinize kaçarsa görme kaybı yaşarsınız.

Kirpik perma sitesi 350 tldir. Kredi kartına taksitle satın alabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik