izmir termal kaplıca otelleri

Türkiyenin hem turistlik ili olan hemde sağlık tatili alanında geliştiren sayısız kaplıcaları olan izmir termal kaplıcalardan sizlere bahsedeceğiz

izmir termal kaplıca otelleri

izmir kaplıcaları hangi hastalıklara iyi gelir bunlar hakkında sizlere bilgi vereceğiz.

Balçova termal kaplıcası tarihi baya derinliklere dayanan bir şifa merkezi olarak görülmektedir.

Balçova kaplıcaları konfor bakımından baya bir ileri düzeydedir 205 tane konforlu split klimalı termal banyolar telefon ve radyoda mevcuttur.

Türk ve batı lezzetleri burada mevcuttur cafe bar tv izleme salonu 2.000 yakın toptalntı salonları olimpik açık yüzme havuzları yıl boyunca yaz kış demeden kapalı termal havuzlar futbol sahası koşu ve sessiz orman yürüşü 7 tane tenis kortu 300 kişilik disko 2.000 yakın araç otoparkı bulunmaktadır.

Balçova termal kaplıcaları hangi hastalıklara iyi gelir diye merak ediyorsanız fizik tedavi merkezi ortopedi nöroloji romatizma gibi hastalıkların şifa merkezi olmaya devam ediyor.

Balçova termal kaplıca fizik tedavi merkezinde hangi hastalar tedavi edilir.

  • Çocukluk yaşta görülen romatizma
  • Kas romatizmaları
  • Boyun bel fıtık ve ağrıları 
  • iltihablı eklem hastalıkları
  • Nöroloji ve zayıflama üzerinde kullanabilirsiniz.

Peki kaç tane sağlık personeli çalışır diye merak ediyorsanız. 15 tane hekim 17 tane fizyoterapist 25 hemşire 15 tane masör ile masöz 1 tane röntgen teknisyeni 3 laborant 3 tane ambulans hizmet vermektedir.

Bayındır kaplıcaları 45 dereceye yakın su sıcaklığı suda kükürt ile sodyum bikarbonat ihtiva eden kaplıcaları daha çok romatizma ile cilt deri hastalıklarında bu şifalı kaplıca anında etki göstermektedir.

Mahmudiye kaplıcası 30 derece su sıcaklığı bulunuyor.

Paşa ılıcası bergamaya 17 kmdir Geyiklidağ kaplıcası güzellik kaplıcası dereköy kaplıcası haydar kaplıcası nebiler ılıcası bademli ılıcalası su sıcaklığı 43 derecedir arsenik ve hidroasetat ihtiva eder.

Kaynarca çamuru deri ağrılı ve bayan hastalıklarına en iyi tedavi yönetimidir.

Deniz kaplıcası kan dolaşımı bozuklukları eski kırıklar kemik hastalıkları gibi hastalıklara şifa olur.

Ilıcagöl kaplıcası suyun kükürtlü olması nedeni ile cilt ve deri hastalıkları romatizma safra ile idrar yolu taşlarının düşürülmesine buraya bir çok ziyaretçi gelmektedir.

Tavşan adası kaplıcası akciğer ve metabolizma hastalıklarına iyi gelmektedir.

Çemşe kaplıcası 60 derece yüksek bir su sıcaklığı olan kaplıcaya gut hastalıkları romatizma karaciğer deri raşitizm metabozlizma ile idrar yolları hastalıklarına bire bir tedavi uygular.

Şifne diğer adı reisdere kaplıcası ve çamur banyosu olan 40 derece su sıcaklığı olan suyun içinde sodyum klorür ile kalsiyum olur.

Romatizma idrar yolları mide bağırsak kan çıbanı egzama deri hastalıklarına iyi gelir.

Cumalı ılıcaları 60 dereceye varan su sıcaklığı mevcuttur.

izmirin diğer kaplıcaları olan karakoç, kelalan, malkoç, gülbahçe kaplıcaları ile yurtiçi ve yurtdışı turist çekme ilede en büyük kaplıcalardan birisidir.

Sizde izmir kaplıcalarına gittiyseniz konu altına yorum bırakabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik