Fibromiyalji belirtileri ve bitkisel tedavisi nasıl geçer

Bazen amansız bir şekilde ağrı ve sızılar olmaktadır. Bu ağrılarınız uzun zaman vücudunuzda devam ediyorsa fibromiyalji denir.

Fibromiyalji belirtileri ve bitkisel tedavisi nasıl geçer

Genellikle kadın ve genç erişkinlerde görülen hastalık tükenmişlik sendromu, kronik ağrı sendromu ve kronik yorgunluk sendromu olarak tanımlayabiliriz. 

Fibromiyaljinin nedenleri sebepleri nelerdir

İnsan vücudunda sinir sistemi bir sorun olduğu zaman daha fazla ağrı hissetilir. Hassas yapılı ve herşeyden çabuk etkilenen yapıda olan kişilerde görüldüğü gözleyebilirsiniz. Yaşamınız boyunca olduki trafik kazası esnasında yaralanma veya ciddi bir hastalığa yakalanma veya duygusal bir çöküntü sonrası bu hastalığa yakalanmıştır. Bu hastalıkta vücudun her yerinde ağrılar hissedilir. Vücudunuzda doktorun kontrol edeceği 18 hassas bölge oluşmaktadır. Şayet bu noktaların 11 bölgesinde ağrı varsa fibromiyalji tehşisi konulmaktadır. Fibromiyaljiyi vücuttan tamamen yok edecek bir tedavi şekli yokturdur. Hafif şekilde egzersiz yapma ve gece uykunun iyi alınmasını sağlamaktadır. Alkol ve kafein içeren içecekler tüketmediğiniz sürecede daha rahat uyku alabilirsiniz. 

Fibromiyalji tedavisi ılık suda yüzme ile vücudunuzu rahatlatabilirsiniz. 

Fibromiyalji bitkisel tedavi için kaynamakta olan suyun içeresine  tatlı kaşığı çobançantası otunu ilave edin

dakika kadar kısık ateşte demleyiniz. Ilıkdıktan sonra içebilirsiniz. Yaşnız akşam yatmadan önce içmenizi tavsiye ederiz. 

Fibromiyalji hastalığının tehşisi romantoloji uzman doktoru tedavi için fizik tedavisi uygulaması yapar. Bu hastalıktan korunmak için hava akımı arasında ve stresli durumlardan kaçınmalıdır ve düzenli beslenmeye özen göstermelisiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik