Çinko oksit krem faydaları ve nasıl kullanılır

Çinko vücudun ihtiyacı olan mineraller arasında bulunur. Vücut diğer fonksiyonları yerine getirmesi için oldukça önemli etkisi vardır.

Çinko oksit krem faydaları ve nasıl kullanılır

Çinko oksit kreminin cilde faydaları yararları etkileri nelerdir

Çinko oksit krem sivilce tedavisi

Sivilceler ergenlik ve stresli dönemlerde veya yağlı ciltlerde oldukça fazladır. Çinko oksit krem anti bakteriyel bir ürün olduğu için sivilceye sebep olmaktadır. Sivilcelerin ciltte yayılmasını engeller ve cilt üzerinde akne oluşumunu engellemektedir. Yağlı ciltlerdeki fazla yağı emer cilt gözeneklerini doldurmasını ve akneyi engellemektedir.

Çinko oksit krem ile güneş yanığı tedavisi

Yaz aylarında UV ışınları tüm cilt tiplerini yaşlandırıcı ve ciltte leke oluşturur ve kırışıklık arttırıcı etkileri olur. Çinko oksit krem sayesinde güneş ışınlarınından korur ve vücudunuzda ayna görevi yapar ışığı ayırır.

Çinko oksit krem ile egzama tedavisi kullandılığını bilmenizi isteriz. Cildinizi sakinleştirir.

Çinko oksit krem ile pişik ve tahrişe karşı etkisi

Cildiniz pişik ve tahriş olmuşsa oksit krem ile bu sorunu kısa sürede çözebilirsiniz. Bebeklerde pişik olduğundan dolayı pişik olan bölgelere sürünüz. Bu kremden sonra bebeğinizde pişik sorunu ortadan kalkacaktır.

Çinko oksit kremin yan etkileri nadirde olsa alerjik sorunlara neden olmaktadır. Bu durumlarda kremin kullanımını durdurun.

Çinko oksit kremin fiyatı 11 TL satılmaktadır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik