5 adımda ruj sürme teknikleri

Gençlerin birbirleri ile devam yarışta olduğu hususlardan birisi çarpıcı dudaklardır şimdi bu çarpıcı dudaklar nasıl 5 adımda gerçekleşiyor.

5 adımda ruj sürme teknikleri

Profesyonel makyaj yapmak her bayan ister bu en önemli kritelerden birisi olan ruj nasıl sürülür şimdi size bunu bir kaç adımda anlatacağız belki çoğunuz biliyorsunuzdur belki de ilk kez okuyacaksınız.

5 adımda ruj sürme teknikleri

  • Ruj sürme işleminde dudak kalemi kullanmak daha belirgin bir görünüme sahip olmanızı sağlıyacaktır yani amaç sadece dudak kalemi ile gölge vermek
  • Ruj sürme işlemine başlamadan önce dudaklarınızı temizlemeniz gerekmektedir. Şyet kızarıklık oluşursa fondöten veya dudak kremi ile önleyebilirsiniz.
  • Dudağınızı kalın göstermek içinde ilk önce krem sürün arkasından açık bir fondöten ile dudağın alt ile üst kısımlarına biraz sürmemiz lazım daha sonra da dudak kalemi alıp bunun üzerinden boyama işlemi yapıyoruz ton çok önemli tonu tuturmanız gerekir en son işlemde ruju sürüp işlemi tamamlıyoruz.
  • Her gün aynı ruju sürmek sizi sıkabilir bunun için örnek vermek gerekirse bir gün yumuşak bir makyaj yapın açık ton doğal rujlar sürün başka zaman da koyu makyaj yapın koyu ruj tonu sürün isteğe bağlı olarak neon renkleride deneyebilirsiniz.
  • Ruj fırçası kullanın bu taşmayı engelliyor eğer taşmışsa fondöten veya kapatıcı ile bu sorunu giderin eğer makyajı silme şansınız yoksa fondöten sürün dağıtın bu en kolay işlemdir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik