Amla yağının saça faydaları ve amla yağı nasıl kullanılır

Amla yağı hindistan bulunan bir amla bitkisinden elde edilmektedir. Amla ağacının meyveleri yenilmektedir. Meyvelerden ise yağ yapılmaktadır. İsterseniz aktarlardan toz olarak, çay olarak da bulabilirsiniz. Hindistan cevizi katarsanız kokusu azalmaktadır.

Amla yağının saça faydaları ve amla yağı nasıl kullanılır

Amla yağının saça faydaları yararları etkileri nelerdir

Amla yağı yapılan çalışmalar sonucu saçlar üzerinde etkisi içeresinde bulunan asit bileşenleri ve flavonoidler ve polifenoller içerdiği için nemlendirici etkisi saçları sağlıklı görünüme kavuşturmaktadır.

Amla yağının içeresinde C vitamini toksinleri vücutta atmasını sağlamaktadır. Mat saçlarınızı canlı ve parlak hale getirmektedir. İçeresinde bulunan omega 9 olduğundan saç dökülmesinin yavaşlaması sağlamaktadır. Saçlarınızın nem ihtiyacını karşılar ve beyazlamasını önlemektedir.

Amla yağı ile saç bakımı banyo yapmadan önce saçlarınıza uygulandığınızda şampuanın verdiği kuruluk hissini engelemektedir. Saçlarınızın kırılıp kopmasını engellemektedir. Amla yağı ile saç derisine yapılan masaj saç köklerindeki zayıflamada saçların güçlenmesinde ve saç derisinde kan dolaşımının hızını artırmaktadır. 

Amla yağı nerede satılır

Aktarlar ve baharatçılarda kolaylıkla temin edebilirsiniz. Kendi özündeki yoğun kokusunu azaltmak için kullanılan ekstreler her üreticide farklılık sağlamaktadır. Bundan dolayı amla yağı aynı kokuya sahip olmayabilir. Koyu bir renk yapısı vardır.

Amla yağı fiyatı 65 TL satılmaktadır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik