Kaplama diş ağrısı nasıl geçer ve neden olur

Kaplamalı diş ağrısı nasıl geçer. Dişlerini kaplama yaptıranların sıklıkla sorduğu sorular arasında yer almaktadır. Kaplamalı diş ağrısı direk olarak tedaviye yönelik olmayıp ağrıyı geçici süreliğine ciddi şekilde azaltmaya yarayan yöntemdir.

Kaplama diş ağrısı nasıl geçer ve neden olur

Kaplama diş ağrısı neden olur sebepleri nelerdir

Vücudun yeni dişlere alışması 15 gün kadar sürmektedir. Bu zamanda dişlerinizde hassasiyyet ve çiğneme zorluğu yaşarsınız. Bu durumdan dolayı diş ağrısı meydana gelmektedir. 

Diş ağrısına buz koymak ve buz tedavisinin etkileri

Bezin içeresine bir tane buz parçası sarın ve ağrıyan dişinizin bulunduğu yanak kısmına 10 dakika kadar tutunuz. Kaplama diş ağrısı sorunlarda son derece etkisini göstermektedir.

Buz bir anda ani sızlamaya neden olmaktadır. Dişlerinizin uyuşmasına etkisi oluşturmaktadır. 

Kaplama diş ağrısına iyi gelen ilaçlar

Çeşitli ağrısı kesiciler ve antibiyotik ilaçlar yardımıyla ağrıyı bir süre basıtırırsınız. Apranax hap kullanabilirsiniz. İlacı kullandıktan 10 saat gibi bir zaman diliminde geçirmektedir. Sürekli apranax kullanırsanız sindirim sisteminde bozulmalara neden olmaktadır. Majezik, novalgin gibi ilaçları da kullanabilirsiniz.

Diş bölgesinde oluşan ağrılarınız iltihaplanmadan meydana gelmişse ve iltihaplı diş ağrısına ne iyi gelir diye araştırıyorsanız antibiyotik ilaçları kullanabilirsiniz. Çeşitli spektrumlu antibiyotikler yardımıyla bu çekilmez dertten kurtulabilirsiniz. Antibiyotik olarak amoklavin ve rovamycine öneririz. Bu antibiyotik ilaçlar 10 gün gibi bir sürede ağız, çene ve boğaz temizlemektedir. Rovamycine ilacı amoklavine göre daha güçlü şekilde ağrı kesmektedir.

Kaplama diş ağrısına gargara iyi gelir mi

Tuz suyla normal gargaryla sirkeli suyla yapılan gargara kullanırsanız diş etlerini onarırı ve ağrıları birazda olsa azaltır. Çok aşırı ağrılarınız varsa dişlerinizde ağrılara sirkeli gargara yapabilirsiniz. 

Kaplama diş ağrısına bitkisel tedavi

Karanfil içeresindeki doğal etki sayesinde ağrıyan dişlerin arasına koyun basıtırındığınız zaman uyuşma nedeni olmaktadır. 

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik