Diş eti ağrısı nasıl geçer neden olur ve ne iyi gelir

Diş eti ağrısına iyi gelen ilaçlar ve bitkisel tedavi yöntemleri hakkında sizlere bilgi vereceğiz. Diş eti ağrısı her yaşta her insanda görülebilir.

Diş eti ağrısı nasıl geçer neden olur ve ne iyi gelir

Diş eti ağrısının sebepleri nedenleri nelerdir ve neden olur

  • Dişlerinizi az şekilde yıkamak
  • Dişlerinizin ve diş etlerinin hassas olması
  • Dişlerinizin ve diş etlerinin soğuk ve sıcak yiyecek ve içeceklere hassas olması
  • Dişlerinizi temizlerken dikkatli davranın. Diş eti ağrısı diş etlerinde zonklama ve kızarıklık belirtileri kendini gösterir. Uzun süre diş eti ağrınız varsa uzman bir doktora görünün.

Diş eti ağrısına ne iyi gelir ve diş eti ağrısına bitkisel tedavi yöntemleri

Karanfil yağı

Zonklayan, sızlayan ve ağrıyan diş etlerinize biraz karanfil yağı sürebilirsiniz. Diş eti ağrınız azalır ve dişlerinize rahatlama yapılmaktadır. Bu uygulama diş etliernizde oluşmuş olan apselere iyi gelmektedir. Apselerinizin kısa sürede temizlenmesi sağlanmaktadır. Hamileyseniz karanfil yağı kullanmayın.

Akupres ile diş eti ağrısını tedavi etme

Diş eti ağrılarına ve diş eti iltihaplanmasını anında azaltan bir tedavi yöntemidir. Ayak bileğinizin içeriye doğru bakan çukur kısmına 5 dakika kadar bası yapın. Baskı yaparak masaj uygulayınız. Bu uygulamayı yaptıktan sonra kısa sürede etkisini gösterecektir. Bu uygulama hamile olan bayanlar da doğum süresini kısaltan, erken doğuma sebep olan bir uygulamalıdır. Hamileyseniz bu uygulamayı sakına denemeyin. 

Karanfil tomurcukları

10 tane karanfil tomurcuğunu alın kaynamış suyun içeresinde demleyin ve o suyu içiniz. Diş etlerinizi uyuşturacaktır. Çürük dişiniz varsa 1 tane karanfil tormucuğunu atın ve çürük dişinizin üstünde ezin. Diş ağrınız bu sayede azalmış olur.

Sirke, kekik ve kimyon ile diş eti ağrısı tedavisi

1 bardak sirkenin içeresine kekik ve kimyon karıştırın. Biraz bekledikten sonra karışımı gargara yapın. Diş eti iltihaplanmasına sirkeli baharat tedavisi iyi gelecektir. 1 günlük uygulama ile etkili sonuçlar alamazsınız. 

Diş eti ağrısına iltihaplanmasına kolonyalı pamuk iyi gelir mi

Evet bir çok kişi etkilimi olur, tepkilimi derken sizin için araştırdık. Küçük bir pamuğa kolonya dökün ve ağrıyan diş etinizin üstüne bastırın. Diş eti iltihaplarınız varsa onlarında üzerine bastırın. Bu yöntem diş etinizin uyuşmasına sağlamaktadır. Kolonyalı pamuğa diş etinizde 5 dakika kadar bekletin. Sonra pamuğu atın ve ağzınızı ılık su ile iyice çalkalayın.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik