Diş ağrısına iyi gelen ağrısı kesici antibiyotik ilaçlar

Diş ağrılarında kullanılan ağrısı kesici antibiyotikler nelerdir. Diş ağrılarından şikayetçi olan kişilerin yapabilecekleri en doğru davranış uzman bir diş doktoruna gitmeniz gerekmektedir.

Diş ağrısına iyi gelen ağrısı kesici antibiyotik ilaçlar

Diş ağrısına iyi gelen ağrısı kesici antibiyotik isimleri nelerdir

Largopen 1000 mg

Yirmilik diş ağrılarına iyi gelen ağrısı kesici ilaçtır. 20 lik diş ağrısını çektirdiniz mi ağrıyorsa largopen kullanabilirsiniz.

Advil 200 mg

Çok güçlü bir ağrısı kesicidir. Tansiyon ve kalp hastalıklarının kullanmaması gerektiğini doktorlarda tarafından söylenir.

Arveles 25 mg

Asetilsalisilik asit laerjisi olanlar kullanmasın, onun dışında diş ağrılarınızın kesilmesi için sizlere oldukça faydası dokunacak bir başka ilaç çeşididir.

Novalgin

Hemen hemen herkesin diş ağrısı ve bunun dışındaki baş ağrılarında kullandığı ilaç çeşididir. 6 saat kadar etkisi sürmektedir. 

Amoklavin

1 gram ağırlığındaki bu ağrı kesici kullanıldıktan sonra kısa süre içeresinde diş ağrılarını fakat kimi ateş, baş ağrısı, halsizlik vb çeşitli yan etkilere sebep vermektedir.

Majezik

Bu ilaç diş ağrısı için ağrısı kesici arayanlara bu önerilebilecek diş ağrısı ilaçları arasında yer alır. 12 saat boyunca diş ağrılarına iyi gelmektedir. Diş ağrısı ilaçlara kaç saat süre etkilidir diye soracak olursanız 6 saat ile 12 saat arasında etki göstermektedir.

Önemli Not: Size tavsiyemiz sakına ağrı kesici ve antibiyotik ilaçlara fazla alışmayın.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik