Dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir ve dolgulu diş neden ağrır

Dişlerinize dolgu yaptırmak zararlı mıdır ve dolgulu diş ağrısı nasıl geçer. Bir çok soru ve sorun geldi sitemize bizde bu konu hakkında araştırma yaptık.

Dolgulu diş ağrısına ne iyi gelir ve dolgulu diş neden ağrır

Tıbbi bir bakımdan yıllar sonra dişin ve onu çevreleyen maddelerin anatomik karışıklığından dolayı diş ağrılarını şiddetli şekilde yaşarsınız. Dolgulu yapılan alan ister istemez nefeksiyon alır ve iltihap kapar. Ağrılar diş çürüğü kadar çekilmeyecek durumlara çıkar. 

Dolgulu diş ağrısının sebepleri dolguyu oluştan malzemeler yada dolgu yapılan dişin kenarlarında ince çatların oluşmasıdır. Bundan dolayı dişleriniz ne sıcak, nede soğuk yiyecek ve içeceklere duyarlı olabilir. Dişleriniz aşırı derece sızlar ve ağrır. Bunun tedavisi basit ve kolaydır. Fakat dolgu uygulanan yer derin ise tedavinin gerçekleştirilmesi mümkün değildir. Böyle durumlarda direk geç kalmadan uzman diş doktoruna gitmeniz gerekmektedir.

Dış etkenlerden dolayı dolgulu diş ağrısı oluşur. Çünkü yaptırdığınız dolgu dişlerinize gelecek etkenlerden korumamaktadır. Dişinizi bir yere hafif şekilde çarpmanız dahil hasar görmesine neden olmaktadır. Nefes aldığınızda çok aşırı şiddetli dayanılmaz ağrılar verir. Ağınızı kapatırsanız ağrı kesilmektedir. Bunun nedeni sinir uçlarınıza hava temas ettiğinden sizi sürekli rahatsız edebilir. Bu yüzden uzman diş hekimine görünmeniz gerekmektedir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik