Çürük diş ağrısı nasıl geçer ve baş ağrısı yapar mı

Herkesin hemen hemen yaşamını boyunca çürük diş ağrısı bir şekilde çeker. Çürük diş baş ağrısı yapar mı ve çürük diş kalp krizine neden olur mu gibi bir çok sorunun cevabını burada bulacaksınız.

Çürük diş ağrısı nasıl geçer ve baş ağrısı yapar mı

Çürük diş ağrısı

Bakteriler ve ağızda kalan yiyecek ve içeceklerin diş çürüğüne neden olmaktadır. Yediğiniz ve içtiğiniz şeffaf ve yapışkan madde olan plaklar her zaman diş ve diş etleri üzerinde oluşur. Tüketikleriniz bakterilere ev sahipliği yapar. Bakteriler beslendikçe asit üretir. Yemek yemeye başladıktan sonra 30 dakika boyunca dişlerinizin minelerine saldırır buralarda delikler oluşturur.

Çürük diş ağrılarının sebepleri nedenleri nelerdir

  • Dişlerinizi düzenli olarak günlük fırçalayın.
  • Şekerli ve karbonatlı yiyeceklerden ve içeceklerden uzak durun.
  • Flüorür dişinizin asitlere karşı dayanıklı olmasını sağlar flüorür almaya özen gösterin.
  • Ağzınızda yeteri kadar tükürük birikmemesidir. Tükürüğünüz ağzınızda kalan şeker ve diğer maddeleri temizlemenize yardımcı olacaktır.
  • Diyabet hastası olmanız.
  • Sigara ve alkol kullanmanız.

Çürük diş ağrısı belirtileri aniden çıkar ama aslında dişiniz hafif hafif çürümeye başlamıştır. Siz bunu bir anda hissetemezsiniz. Arka dişlerden birisi veya bir kaçının diş etlerinin şişmesidir. Bu durumda diş çürümesinin en çok ilerlemişolduğunun belirtisidir. Ağız kokusu ve dişinizin üzerinde kahverengi, beyaz, gri veya siyah noktaların olmasıdır. Çürük diş ağrısı hissediyorsanız en kısa sürede uzman diş doktoruna görünmeniz gerekir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik