Diş sızlaması neden olur ve nasıl geçer

Diş ağrısı konularından birisi olan diş sızlamasına ne iyi gelir. Bunun hakkında sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

Diş sızlaması neden olur ve nasıl geçer

Dişler çürümeye başladıktan sonra çürüme seviyesi artar ve diş minesinde deliklerin oluşmasına neden olur. Bundan sonra da diş sızlaması başlamıştır. Şimdi sizlere diş sızlamasına ne iyi gelir bu konu hakkında detaylıca bilgi vereceğiz makalemizi incelemenizi öneririm.

Diş sızlamasına bitkisel çözüm

Karanfil ufak pamuk parçasına 5 damla karanfil yağı damlatın ve sızlayan dişlerin arasına sıkıştırın. Bu yağ dişlerde 30 dakika içinde yoğun bir uyuşma etkisi yaratır. Karanfil yağı yoksa kuru karanfili ağrıyan dişin arasına bastırın.

Tuzlu gargara bir su bardağın içeresine 5 çay kaşığı tuz koyun ve karıştırın ağınızda gargara yapın bu işlemi gün boyunca 3 defa yapabilirsiniz.

Sarımsak kokusu sizi her ne kadar rahatsız etsede diş sızlamasına iyi gelmektedir. Tuz ile sarımsağı karıştırın dişlerinizde bekletin apse oluşumunu bile önlemektedir.

Sirkeli su bir bardak suyun içeresine elma veya üzüm sirkesi karıştırın gargara yapın çürük dişlere ve diş ağrılarına iyi gelmektedir.

Diş sızlamasına iyi gelen ağrısı kesici ilaçlar antibiyotikler

Apranax diş ağrısı için etkili olan bir ağrısı kesicidir.

Majezik diş ağrısını hızlı şekilde kestiği ifade eder. Mide yanmalarına da iyi gelmektedir.

Novalgin diş sızlamasın da güçlü bir ağrı kesiciler kullanmak isteyen kişiler novalgini tercih etmektedir.

Sizde diş ağrısına iyi gelen ağrısı kesici ilaçlar ve diş ağrısına iyi gelen bitkisel ilaçlar varsa konu altına yorum yazabilirsiniz. Tamamen sorumluluğu size aittir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik