Diş ağrısı belirtileri nedenleri ve tedavi yöntemleri

Diş ağrısı sebepleri ve tedavisi nasıl yapılır. Diş ağrısı insanın yaşamı boyunca muhakkak bir seferde olsa karşılaşacağı sorundur.

Diş ağrısı belirtileri nedenleri ve tedavi yöntemleri

Diş ağrısının nedenleri nelerdir

Diş ağrısı zamanla dişlerde ortaya çıkan çürümeler, kırıklar, diş etinin zarar görmesi çeşitli enfeksiyonlar hassas diş problemleri ve çene kısmında oluşan rahatsızlıklar sonucu ortaya çıkmaktadır. Düzenli olarak dişlerinizi fırçalamanızı öneririz. Dişlerinizi fırçalamazsanız şayet en ilk diş ağrısı bundan kaynaklanmaktadır. Gün içeresinde 2 defa dişlerinizi fırçalamak zorundasınız. Bunun dışında ağız içi gargara yapılması önemlidir. Tuzlu suyla çalkanmansı diş etlerinin onarılması ve güçlenmesini sağlamaktadır. Fakat bu uygulamalar düzenli yapılmamaktadır.

20 lik dişlerde diş ağrılarına neden olmaktadır. Yirmilik diş ağrısı her insan 15 ile 16 yaşlarında çıkar. Damak kısmında oluşum gösterirler. Damak kısmında çıkan dişler kimi zamanlarda yoğun diş ağrılarına neden olur. İlerleyen zamanda çürüme kendisiyle beraber etrafındaki bulunan dişleride çürütmektedir. 

Diş ağrısına neden olan diğer faktörler çeşitli hastalıklardır. Sinüzit gibi hastalıklar paralel olarak dişlerinizde ağrı da yapar.

Diş ağrısı belirtileri nelerdir

Diş ağrıları ilk etapta hafif şekilde kendini göstermeye başlar. Çoğu kişilerde ciddi alınmaz kendiliğinden geçer umuduna kapılırlar ama zamanla tehlikeli sonuçlar ortaya çıkarır. Diş ağrısı giderek artma başlar başlamaz beyinde ağrılar oluşur ve dayanılmaz bir hale gelir. Diş ağrısının belirtileri bu sayede ortaya çıkmış olur. Sonra diş apsesine neden olur. Dışardan baktığınızda bile görebilirsiniz.

Diş ağrısı tedavisi nasıl yapılır

Evde yapacağınız bitkisel tedavi yöntemleri vardır. Mesala karanfil ağrıyan dişinize bastırırsanız diş ağrısını alır. Diş ağrısını kesen ağrı kesici ilaçlar antibiyotikler vardır apranax ve novalgin gibi bilindik ilaçlar. Diş ağrısı için diş hekimine erkenden gitmenizde fayda var. Evde yapılan uygulamalarla sadece kendinizi kandırırsınız.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik