Saç ekimi sonrası yıkama

Saç ekimi sonrası saçı yıkama özen bir ilgi isterler. Saç ekimi yapan uzman doktorlarınıza sizce bu konularda mutlaka bilgi verir.

Saç ekimi sonrası yıkama

Saç ekimi sonrası saç yıkama nasıl yapılır

Saç ekim uzmanının verdiği veya veya tavsiye ettiği özel şampuanlar ve özel losyonlar kullanılmalı. Fue saç ekimi sonrası yıkama veya fut saç ekimi sonrası yıkama işlemi yapmaktadır.

Saç ekimi sonrası ilk yıkama 3 gün sonra başlanır. Saçlar 3 günden sonra günde 1 kez mutlaka yıkanmaktadır. Saçlarınız yıkanırken kesinlikle saç diplerfine masaj ve ovalama işlemi yapılmaz. 

Saçlarınızı yıkarken losyon kullanımı losyon sürülür ve yaklaşık 1 saat beklenmektedir. Losyonun 60 saat kadar bekleme süresi vardır. Saç deriniz yumuşar ve saç deriniz bu zaman içeresinde emilir.

Saç ekimi sonrası şampuan kullanımı şampuan ile ekim yapılan ve kıl kökü alınan bölgeler özen gösterilerek özellikle ekim bölgelerinde yumuşak temiz şekilde yıkanmaktadır. Saçlarınızı iyice yıkayın.

Saçlarınızı yıkama işleminin 5 gününe kadar doğal şekilde kurumalarını sağlamaktadır.

Saçların yıkanması 10 günün sonunda eski günlük yıkanma düzenine geçebilirsiniz. Dilenirse değiştirilebilir. Sık ve uzun aralıklarla yıkanmaktadır. Saçlarınızı yıkama sonra ekim işleminin 5 günün sonra saç kurutma makinesinin soğuk bölümünü kullanarak kurutma işlemi yapabilirsiniz.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik