Göz Çevresi İçin Bakım Önerileri

Rutin olarak izleyeceğiniz beslemeye dikkat etmek, iyi uyumak, doğru nemlendiriciyi seçmek, doğal destekleyiciler ile göz çevresini desteklemek gibi birkaç basit adımla göz çevresi bakımını yapmak çok kolay!

Göz Çevresi İçin Bakım Önerileri

Göz Çevresi İçin Bakım Önerileri

     Bu nedenle iyi görünmenin ilk sihirli noktasının gözler ve gözlerin yaydığı olumlu enerji olduğunu bilmeli ve göz çevresi bakımına her şeyden çok dikkat etmek gerekir. Rutin olarak izleyeceğiniz beslemeye dikkat etmek, iyi uyumak, doğru nemlendiriciyi seçmek, doğal destekleyicilerle göz çevresini desteklemek gibi birkaç basit adımla göz çevresi bakımını yapmak çok kolay!

Göz çevresi ve göz altı görünümünüzü etkileyen faktörler nelerdir?

Beslenme

Hayatın belirleyicisi olan beslenme şekliniz, göz çevrenizin de talihini belirler. Dengeli ve eşit dağılımlı beslenmeniz sizin cildiniz, saçınız, fit görünümünüz ve göz çevrenizin sağlıklı olmasının anahtarıdır.

Özellikle birer A Vitamini deposu olan havuç, bal kabağı, ıspanak, pazı, kereviz, et ve yumurtayı beslenme listenizin baş köşesine koymanızda fayda var.

Uyku

Gözlerdeki yorgunluk ifadesini ele veren en belirgin faktör şüphe yok ki uykusuzluk ya da kalitesiz bir uykudur. Vücudunuzun yeterli derecede uykuya ulaşamaması durumunda gözler ve göz çevresi anında yorgunluğun izlerini yansıtır. Bu durum ise sizin görüntünüz ne kadar iyi olursa olsun bir bütün olarak kötü görünürsünüz.

Ne kadar uyumalı?

Uyku ihtiyacı fiziksel özellikler, yaş ve kişisel faktörlere göre değişim göstermekle beraber genel hatlarıyla bir tablo çizmek mümkündür.

Ergenlik dönemini kapsayan 14 ile 17 yaş arasında ortalama 8 – 10 saat uyumak, günlük hayatın verimli şekildeki devamlılığı için gereklidir.
Genç yetişkinlik dönemi olarak adlandırılan 18 – 15 yaş arası dönemdeki uyku ihtiyacı bireysel farklılıklar göz ardı edilirse ortalama 7 – 9 saat arasıdır.

Yetişkinlerde yani 24 – 64 yaş aralığında bulunan kişilerde uyku saati 8 saat olarak hesaplanmaktadır.

İleri yaş grubuna dahil olan yani 65 yaş üstü olan kişiler de ise uyku ihtiyacı biraz daha azalır ve 6 saate kadar iner.

Bakım

Göz çevresinin bakım ve temizliği bu bölgenin görünümü üzerinde ciddi etkiler yaratma gücüne sahiptir. Makyaj, günlük hayatın bir parçası durumuna gelmiştir. Zaten düzenli temizliğinin yapıldığı, kaliteli malzemelerin kullanıldığı durumlarda makyajın herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik