Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer

Hamilelikte lekeler , hamilelik esnasında oluşan lekelerdir. Eğer bu cilt lekelerine zamanında tedavi uygulanmazsa kalıcı olabilirler. Bu nedenle çok zaman geçmeden bitkisel ve doğal yöntemler ile tedavi edilebilir.

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer

Hamilelik Lekesi Nasıl Geçer

Hamilelik lekesi , doğum lekesi olarak bilinir. Hamilelik lekeleri genel olarak yüz bölgesinde veya karın bölgesinde görülmektedir. Lekeler genel olarak kahverengi gibi bir renktir. Eğer bu lekeler zamanında tedavi edilmezse kalıcı leke olabilir.

Bu nedenle sizlere hamilelik lekesi nasıl geçer?sorusuna, Doğumdan sonra oluşan hamilelik lekeleri hakkında ve hamilelik lekesine bitkisel çözümler sunmayı planlıyoruz.

 

Hamilelik Lekeleri Nasıl Geçer?

 1. Hamilelik lekesi için lekenin olduğu bölgeyi süt ile temizleyin. Süt , hamilelik lekelerinin temizlenmesinde önemli rol oynar. Aynı zamanda kuru ciltleri yönlendirmek için iyi bir yöntemdir.
 2. Sütün dışında limon veya limon suyu kullanabilirsiniz. Limon cildin parlamasını sağlarken aynı zamanda cilt lekelerini azaltıcı ve yok edici etkiye sahiptir.
 3. Gece yatmadan önce E vitamini ile Hint yağını bir fincan içerisinde karıştırın ve cilt lekenin üzerine sürün. Sabah kalktığınızda temizleyebilirsiniz.
 4. Çilek suyu , salatalık ve kayısı suyunu bir kase içerisinde karıştırıp , hamilelik lekesi üzerine sürün. Özellikle göz çevresinde oluşan lekeler için kuvvetli bir karışımdır ve lekeleri giderir.
 5. Yulaf ezmesi ve elma sirkesini karıştırıp , lekeli bölgeye sürün. 15 dakika bekledikten sonra cildinizden temizleyin.
 6. Yatmadan önce süt ve hardalı karıştırın. Cilt lekesi olan bölgeye sürün ve gerekliyse bulaşmaması için üzerine bez bağlayın.
 7. Soğanı dörde bölün ve leke olan bölgeye sürün. Lekelerin zaman içerisinde azalacağını gözlerinizle göreceksiniz. Gün içerisinde 2 kere uygulayabilirsiniz.

Hamilelik Lekelerine Bitkisel Çözüm

Malzemeler

 • Maydanoz suyu ( 1 kaşık )
 • Portakal Suyu ( 1 kaşık )
 • Limon suyu ( 1 kaşık )

Hazırlanışı: Maydanoz , portakal ve limon suyunu aynı ölçüde bir bardak veya kase içerisinde karıştırın. Daha sonra lekelerin üzerine damlatarak ve masaj yaparak sürün. Gün içerisinde bir kere uygulayabilirsiniz. Zamanla hamilelik lekelerinin nasıl gideceğini gözlerinizle göreceksiniz.

Doğum Lekesine Bitkisel Çözüm

Malzemeler

 • Limon ( yarım )
 • Şeker ( 1 çay kaşığı )

Hazırlanışı: Yarım limonu bir fincan içerisine sıkın ve içerisine 1 çay kaşığı şeker atın. Daha sonra bitkisel karışımı karıştırın ve leke olan bölgeye uygulayın. Bu karışım cildinize peeling etkisi yapacak ve lekeyi soyarak çıkartacaktır. Cildinizde 10 dakika bekletin ve durulayın. Bu peelingi haftada 2 kere uygulayabilirsiniz.

Sizlere yazdığımız hamilelik , doğum lekelerine karşı bitkisel çözümlerin dışında Ahmet Maranki’ninde  hamilelik lekeleri nasıl geçer sorusuna cevabı aşağıdaki videodadır.

 

 

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik