Yüzde ve Yanakta Kızarıklık için Doğal Maske

Cilt problemleri içerisinde doğal yollar ile tedavisi mümkün cilt sorunlarından ikisi Yüz kızarıklığı ve yanak kızarıklığı problemidir. Bu yazıda sizler için evde kullanabileceğiniz doğal yöntemleri derledik. Hemen her yaştan kişide görebileceğiniz yüz kızarıklığı veya yanak kızarıklığı bir cilt problemidir.

Yüzde ve Yanakta Kızarıklık için Doğal Maske

Özellikle açık ten rengine sahip bayanlarda diğer cilt tiplerine(Cilt tiplerini bilmiyorsanız bağlantıdan öğreniniz) kıyasla daha dikkat çekmektedir. Çoğunlukla hassas cilt tipinde ve çeşitli alerjileri olan kişileride sıkça görülen bu cilt sorununun nedeni kılcal damarların dış yüzeye oldukça fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Buraya kadar izah ettiklerimizin ardından akıllara gelecek ilk soru yüz ve yanak kızarıklığı nasıl geçer? diye soracak olursanız sizlere önereceğimiz kızarıklık tedavisi ve önlemini alacağınız günlük kontroller sonrası tedavi olacaktır.

Yüz ve Yanak Kızarıklığı Nasıl Geçer?

Yukarıda izah ettiğimiz ve kişileri rahatsız eden Yüz ve yanak kızarıklığını tedavi edip kurtulmak için ilk olarak günlük rutin kontroller ve yapmamanız gerekenleri anlatacak olursak bunlar;

 • Her kişinin vücudunun sabit bir sıcaklığı vardır. Yüz bölgesindeki ısı değişimleri kızarıklığa yol açmaktadır. Vücudunuzun ısısını sabit tutmanız gerekmektedir. Bunun anlamı sizin ne çok sıcak ortamlara ne de çok soğuk ortamlara girmemeniz gerektiğidir. Kızarıklık sorunu için ılık ortamlarda tercih etmenizi yüz ve yanak kızarıklığına iyi gelecektir.
   
 • Yüz kızarıklığı sadece ısı değişimden olmamaktadır. Kişinin bir nesneye alerjisi var ise kızarıklık sorunu görülebilmektedir. Bu yüzden eğer neye alerjiniz olduğunu biliyorsanız mümkün olduğu kadar size alerji yapacak şeylerden uzak durun. Polenden besinlere eşyalardan giysilere kadar dokunmaktan kaçınmalısınız. Hatta bir cildiyeci doktora gözükmenizde fayda olacaktır.
   
 • Eğer cildinize dikkatli olarak baktığınızda kızarmanın nedeni kılcal damarlardan dolayı oluşuyorsa bir cerrahi operasyon geçirmeniz gerekebilir.
 • Cildinizdeki kızarıklık soğuk havalar veya sıcak havalar yani hava koşullarından dolayı oluştuysa bunun tedavisi çok daha kolaydır.
 • Kullanacağınız nemlendirici ve koruyucu kremler ile yüz ve yanak kızarıklığını giderebilirsiniz. Bazı hastalıklar sonucunda da yüz ve yanak kızarıklıkları oluşabilir.
 • Bu nedenle tansiyon , şeker ve kalp rahatsızlığınız varsa doktora başvurmanız gerekmektedir.
 • Eğer yüz ve yanak kızarıklığı heyecan gibi durumlar sonrasında çıkıyorsa bu tamamen kişinin ruh halleri ile alakalı olduğundan bunun önüne geçmek için kendi kendini kontrol altına almalıdır.

​Cilt BakımıDiyet ve ZayıflamaEpilasyonCilt SorunlarıBenlerDoğal ÜrünlerSaç BakımıDiğer Yazılar»Cilt Bakımı»Bakım Maskeleri»Yüzde ve Yanakta Kızarıklık için Doğal Tedavi ve Maske HazırlanışıYüzde ve Yanakta Kızarıklık için Doğal Tedavi ve Maske Hazırlanışı Paylaş   Cilt problemleri içerisinde doğal yollar ile tedavisi mümkün cilt sorunlarından ikisi Yüz kızarıklığı ve yanak kızarıklığı problemidir. Bu yazıda sizler için evde kullanabileceğiniz doğal yöntemleri derledik. Hemen her yaştan kişide görebileceğiniz yüz kızarıklığı veya yanak kızarıklığı bir cilt problemidir. Özellikle açık ten rengine sahip bayanlarda diğer cilt tiplerine(Cilt tiplerini bilmiyorsanız bağlantıdan öğreniniz) kıyasla daha dikkat çekmektedir. Çoğunlukla hassas cilt tipinde ve çeşitli alerjileri olan kişileride sıkça görülen bu cilt sorununun nedeni kılcal damarların dış yüzeye oldukça fazla olmasından kaynaklanmaktadır. Buraya kadar izah ettiklerimizin ardından akıllara gelecek ilk soru yüz ve yanak kızarıklığı nasıl geçer? diye soracak olursanız sizlere önereceğimiz kızarıklık tedavisi ve önlemini alacağınız günlük kontroller sonrası tedavi olacaktır. Yüz ve Yanak Kızarıklığı Nasıl Geçer? Yukarıda izah ettiğimiz ve kişileri rahatsız eden Yüz ve yanak kızarıklığını tedavi edip kurtulmak için ilk olarak günlük rutin kontroller ve yapmamanız gerekenleri anlatacak olursak bunlar; Her kişinin vücudunun sabit bir sıcaklığı vardır. Yüz bölgesindeki ısı değişimleri kızarıklığa yol açmaktadır. Vücudunuzun ısısını sabit tutmanız gerekmektedir. Bunun anlamı sizin ne çok sıcak ortamlara ne de çok soğuk ortamlara girmemeniz gerektiğidir. Kızarıklık sorunu için ılık ortamlarda tercih etmenizi yüz ve yanak kızarıklığına iyi gelecektir. Yüz kızarıklığı sadece ısı değişimden olmamaktadır. Kişinin bir nesneye alerjisi var ise kızarıklık sorunu görülebilmektedir. Bu yüzden eğer neye alerjiniz olduğunu biliyorsanız mümkün olduğu kadar size alerji yapacak şeylerden uzak durun. Polenden besinlere eşyalardan giysilere kadar dokunmaktan kaçınmalısınız. Hatta bir cildiyeci doktora gözükmenizde fayda olacaktır. Eğer cildinize dikkatli olarak baktığınızda kızarmanın nedeni kılcal damarlardan dolayı oluşuyorsa bir cerrahi operasyon geçirmeniz gerekebilir. Cildinizdeki kızarıklık soğuk havalar veya sıcak havalar yani hava koşullarından dolayı oluştuysa bunun tedavisi çok daha kolaydır. Kullanacağınız nemlendirici ve koruyucu kremler ile yüz ve yanak kızarıklığını giderebilirsiniz. Bazı hastalıklar sonucunda da yüz ve yanak kızarıklıkları oluşabilir. Bu nedenle tansiyon , şeker ve kalp rahatsızlığınız varsa doktora başvurmanız gerekmektedir. Eğer yüz ve yanak kızarıklığı heyecan gibi durumlar sonrasında çıkıyorsa bu tamamen kişinin ruh halleri ile alakalı olduğundan bunun önüne geçmek için kendi kendini kontrol altına almalıdır.

Yüz ve Yanak Kızarıklığı Geçirmek için Doğal Maske Tarifi:

         Kullananların tecrübelerine yönelik hazırlanan, bu tarifini vereceğimiz doğal maske tarifi ile yüz ve yanaklarınızda oluşan kızarıklıkları kısa süre içerisinde tedavi edebilirsiniz. Bu maske tamamen doğaldır ve hiç bir yan etkisi yoktur.
 

 • Yumurta Sarısı ( 2 çay kaşığı )
 • Elma ( Yeşil veya Kırmızı , çeyrek elma)

Hazırlanışı : Tüm Elmanın kabuklarını soymayın ve cam bir kase içerisine rendeleyerek koyunuz. Ardından üzerinde 2 çay kaşığı yumurta ilave ediniz. Malzemeleri kase içerisinde karıştırınız. Ardından bu karışımı cildinize sürün ve 15 dakika cildiniz üzerinde bekletin. Sürenin bitiminde cildinizi iyice yıkayın


   

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik