Doğal Güzellik Sırları

7’den 70’e her kadının güzellik, bakım, makyaj gibi vazgeçilmez alışkanlıkları olmuştur.

Doğal Güzellik Sırları

      Güzellik salonları, kuaförler, cilt bakım merkezleri biz bayanların en çok uğradığı mekânlardan. Bizim amacımız paranın oldukça fazla harcandığı bu merkezlere sizleri yönlendirmek yerine hem paranızdan hem de zamanınızdan tasarruf edeceğiniz püf noktaları sizlere anlatmak.

 

Bayanlar; artık öğreneceğiniz güzellik sırları sayesinde kendi kendinizin kuaförü, cilt bakım uzmanı olacak ve bu sayede kendinizi daha iyi tanımış olacaksınız. Saç bakımı, cilt bakımı, vücut bakımı, epilasyon, manikür, pedikür ve daha birçok konu hakkında öğreneceğiniz ve uygulayacağınız güzellik sırları sayesinde.. hem kendiniz hem de insanlar sizi gördüklerinde çok şaşıracaklar. Bugün vücut bakımından başlayarak kısım kısım güzellik sırları konusuna bir giriş yapmak istiyoruz. Bakım yaparken uygulamanızı önerdiğimiz kremler, killer gibi bakım ürünleri olacaktır. Bu bakım ürünlerinin araştırmasını kendiniz çok iyi bir şekilde yapın ve sizlere tavsiyemiz özellikle bitkisel ürünleri tercih edin.

Güzellik İçin Zinde Bir Vücut

Bayanlar için vücudun genelinin pürüzsüz ve narin olması çok önemlidir. Bu nedenle vücutta en çok istenmeyen şeylerden birisi de tabi ki selülitlerdir. Selülit yumrularından kurtulmanın çaresi o bölgede kan dolaşımını hızlandırmaktır. Bu nedenle banyoya girmeden selülit olan bölgeyi fırçalama yapmanız gerekir.

Güzellik sırları konusunu anlatmaya vücuttan başladık ve aslında sağlıklı bir vücuda sahip olmanız; saçlarınızın, yüzünüzün, tırnaklarınızın bile daha güzel ve sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Bu nedenle banyoya girdiğinizde kesinlikle stresli değil, tadını çıkararak ve rahatlamış bir şekilde duş alın. Duştan çıktıktan sonra güzel bir nemlendirici ile vücudunuzu nemlendirebilirsiniz. Duş esnasında ve sonrasında dikkat etmeniz gereken bölgelerden biri de ayak topukları, dizler ve dirseklerdir. Bu bölgeleri sıcak su altında iyice ovalayarak yumuşatıp, duştan sonra ise nemlendiricilerle yumuşak kalmasını sağlayabilirsiniz.

Yüzünüz İçin Güzellik Sırları

Aslında bakım yapılacak bölgeler arasında kendimizin ve karşımızdaki insanların en çok önem verdiği bölgelerden birisi şüphesiz yüzümüzdür. Güzel bir vücut, el veya saçlar olsa dahi insan yüzünde sivilce, leke veya siyah nokta gördüğünde morali bozulabiliyor. Bayanlar pürüzsüz ve tertemiz bir yüze sahip olmak için sizlere en etkili güzellik sırlarını vereceğiz. Aslında bu yazımızda sizlere sadece ilk yapmanız gerekenler anlatılacaktır. Daha geniş ve yeni bilgileri diğer makalelerimizde sizlerle paylaşacağız. Konuyla ilgili cilt bakımı ve cilt sorunları kategorilerimizi inceleyerek daha kapsamlı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Yüzünüz için yapacağınız güzellik sırları temizleme sütüyle başlamaktadır. Başta da söylediğimiz gibi araştırdıktan sonra edindiğiniz bir yüz temizleme sütü alın ve yüzünüze yukarı doğru masaj yaparak uygulayın. Sonrasında durulayabilirsiniz. En önemlisi de kan dolaşımını hızlandırmak için aromaterapik dediğimiz esansı ılık suya döküp temiz bir bezle ıslattıktan sonra yüzünüze sürün. 4-5 kere bu uygulamayı yaptığınızda kan dolaşımınız hızlanacaktır.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik