Sivilceler İçin Kahve ve Limon Maskesi Yapımı

Sivilceli ciltlere için fazlasıyla önerilen ve etkili olan limon ve kahve maskesi yapımını anlatıcaz bu sefer sivilce ve aknelerin başa bela olduğunu biliyoruz. Genel olarak ergenlik dönemine denk gelen bu durumlar gençlerde özgüvensizliğe kadar sürüklenen bir duruma bile yol açabiliyor tabi abartmıyorsak

Sivilceler İçin Kahve ve Limon Maskesi Yapımı

Malzemelerimiz.
1 tatlı kaşığı Türk Kahvesi
1,5 tatlı kaşığı taze limon suyu

Malzemerimiz gayet basit bir şekilde hazırlandıktan sonra 1 tatlı kaşığı Türk kahvesini bir çay tabağına koyuyoruz Bu maskede türk kahvesinin seçilmesinin nedeni kahvenin içeriğinde bulunan kafeinin cilt üzerindeki etkili dolaşımından kaynaklanmaktadır.Dahasında ise Türk kahvesinin üzerine 1.5 tatlı kaşığı limon suyunu ilave ediyoruz limonun cilt üzerindeki akneleri yok etme etkisinin meşhur olduğunu biliyoruz.

Kahve ve limonu bu şekilde iyice karıştırıyoruz. Bu karışımı hazırladıktan sonra artık uygulamaya geçebiliriz.

Şimdi bu karışımı yüzümüze aşağıdan yukarıya nazik bir şekilde sürüyoruz. Maskenin yüzümüzün tamamına uyguladıktan sonra 5 dakika kadar bekletip yüzümüzü soğuk suyla yıkıyoruz.

Ve unutmadan Limonlu Kahve maskemizi yaptıktan sonra ki günlerde mutlaka koruyucu güneş kremi kullanmanız gerekmektedir ve bu maske 15 günde bir uygulamak gerekir öncesinde zararlı olabilir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik