Soğuk Hava Kalkanı

Olumsuz hava şartları ve çevresel faktörler cildimi etkiler ve büyük zarara uğratır

Soğuk Hava Kalkanı

      Kar tatiline giderken yanınıza sizi kardan ve soğuk havadan koruyacak, su geçirmeyen, dağ koşullarına uygun kıyafetler almanız gerekmektedir.Dikkatin en çok ön planda olması gereken bölge gözlerimizdir, kar ve güneş gözlüğü kullanımı bu yüzden önemlidir. Çünkü karda çok fazla yansıyan güneş ışını bulunduğundan körlüğe kadar gidebilmektedir.

       Gözlerimiz için ultra hassas UV filtre bulunan güneş gözlüğpü kullanılmalıdır. Bir diğer hassas bölge ise ellerimizdir. Soğuk ellerimizde kuruluk yapmakla birlikte çatlamalara ve hatta yanıklara sebep olacaktır. Bunun içinellerimize SPF güneş korumalı yoğun nemlendiricili krem kullanıp ardından kar eldiveni takılmalıdır. 

      Şiddetli ve soğuk rüzgar ciltte aşırı tahribata sebep olmaktadır. Soğuğa rüzgar ve kar yanığı eklendiğinde durumumuz dahada ciddileşmektedir.Bunun için ise kış sporları ile haşırneşir olurken cildimizin açıkta kalan kısımlarını dışarı çıkmadan önce ve sonrasında içeri girildiğinde nem oranı çok yüksek olan bir nemlendirici ile beslenmelidir.

Yorumlar (0)


Yorum Yaz

guvenlik